• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Strażnicy miejscy patrolują cmentarze i tereny wokół nich. Apelują: bądźmy uważni!

28 października 2021

Kiedy ruch pieszy i samochodowy w obrębie cmentarzy wzrasta, strażnicy miejscy rozpoczynają kontrolę radomskich cmentarzy i terenów do nich przyległych. Tak się dzieje i teraz na kilka dni przed dniem Wszystkich Świętych,

 

fot. SM Radom

 

- Patrole mają nie tylko wyeliminować kradzież ozdobnych wiązanek czy zniczy pozostawionych na grobach najbliższych, ale także ich celem jest uświadomienie mieszkańcom zagrożeń wynikających z braku rozsądku w trakcie zbliżających się dni. Strażnicy bowiem nie tylko kontrolują teren, ale także rozmawiają i ostrzegają mieszkańców przed możliwymi zagrożeniami - wyjaśnia Grzegorz Sambor  ze Straży Miejskiej w Radomiu. Jak wyjaśnia, funkcjonariusze uczulają sprzątających mogiły, aby nie pozostawiały w widocznym miejscu torebek z dokumentami i pieniędzmi, bowiem to właśnie one są łakomym kąskiem dla złodziei, a tych, niestety, w okresie Wszystkich Świętych znacznie przybywa. Co ważne, ich łupem bardzo często padają także mniej wartościowe przedmioty, jak np. znicze, które następnie z łatwością można sprzedać.

- Prosimy o stosowanie się do poleceń służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, a w przypadku gdy wybieramy się na cmentarz z dziećmi, o zwracanie na nie szczególnej uwagi - apeluje Sambor.

Strażnicy przypominają też, że w okresie Wszystkich Świętych wprowadzane są czasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego (1 listopada nie wszędzie dojedziemy samochodem),dlatego zachęcają do korzystania z komunikacji zbiorowej.

Strażnicy proszą również, by zwracać szczególną uwagę na osoby starsze, które mogą potrzebować naszej pomocy. - Wystarczy zapytać, czy ktoś nie potrzebuje wsparcia, a w razie czego prosimy reagować natychmiast powiadamiając telefonicznie Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod bezpłatnym numerem 112 lub dyżurnego Straży Miejskiej w Radomiu pod bezpłatnym numerem telefonu 986, co pozwoli na podejmowanie szybkich i skutecznych interwencji - radzi Grzegorz Sambor.

kat

Tags