Święto Wojska Polskiego. Awanse dla żołnierzy i piknik dla radomian

14 sierpnia 2022

W poniedziałek, 15 sierpnia w Radomiu odbędą się obchody Święta Wojska Polskiego. Poza oficjalnymi uroczystościami radomianie mogą uczestniczyć także w pikniku, który zostanie zorganizowany na placu Corazziego. Atrakcją będzie na pewno wyjazd na budujące się lotnisko i „wycieczka” po terminalu.

 

Zagra m.in. Orkiestra Wojskowa (fot. archiwum)

 

Uroczystości rozpocznie msza św., która zostanie odprawiona o godz. 12 w kościele garnizonowym. Następnie zostanie odczytamy apel pamięci, a przy płycie Grobu Nieznanego Żołnierza zostaną złożone kwiaty. W trakcie uroczystości planowane jest też wręczenie awansów i wyróżnień.

Obchodom będzie towarzyszył piknik wojskowy organizowany przez 42. Bazę Lotnictwa Szkolnego. Rozpocznie się on o godz. 14 na placu Corazziego. Będzie można m.in. obejrzeć wystawę sprzętu wojskowego, w tym czołg Leopard, transporter opancerzony Rosomak czy moździerz samobieżny RAK. Spod urzędu miejskiego będą odjeżdżać busy, które zawiozą chętnych na lotnisko na Sadkowie, gdzie zobaczymy jak wygląda nowy terminal zbudowany w porcie.

W programie jest też koncert Zespołu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego, pokaz musztry paradnej w wykonaniu Orkiestry Wojskowej w Radomiu, pokaz Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej 51. Pułku Piechoty Strzelców Kresowych, a także wiele atrakcji dla dzieci.

 
Tags