• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Szesnastolatek nocą malował sprayem elewacje. Zajmie się nim sąd rodzinny

26 lipca 2021

Szesnastolatek malował sprayem elewacje budynku w centrum Radomia. Jako porę na tę specyficzną twórczość wybrał noc. Nie uszło to jednak uwadze obsłudze monitoringu miejskiego; interweniowała Straż Miejska. 

 

 

- Dzisiaj w nocy o godz. 2.55 operator monitoringu miejskiego obserwując rejon ulicy Traugutta zgłosił dyżurnemu Straży Miejskiej, że na wysokości numeru 45 młody mężczyzna maluje elewacje sprayem. Na miejsce skierowano patrol interwencyjny. Na widok zbliżających się strażników mężczyzna podjął próbę ucieczki, jednak na wysokości posesji przy ulicy Piłsudskiego 3 został ujęty i doprowadzony do pojazdu służbowego straży. Okazało się, że w plecaku ma materiały do malowania oraz pojemniki po sprayu. Ponadto przy elewacji budynku numer 45 funkcjonariusze zauważyli jeszcze kilka opróżnionych pojemników po farbie w aerozolu. Na elewacjach budynków wymalowane były farbą duże napisy i rysunki. Szesnastolatek przyznał się do pomalowania elewacji - relacjonuje Grzegorz Sambor z SM w Radomiu.

Chłopakiem zajęli się rodzice, którzy ostali poinformowani o konsekwencjach wynikających z obowiązujących przepisów prawnych. O uszkodzeniach elewacji strażnicy powiadomili również właścicieli kamienic.

Sprawę nieletniego będzie rozpatrywał sąd rodzinny.

kat

Tags