Tarcza Antykryzysowa dla branży rozrywkowej i rekreacyjnej. Ale trzeba wykazać straty

29 grudnia 2021

Przedsiębiorcy branży rozrywkowej i rekreacyjnej mogą starać się o pieniądze z kolejnej Tarczy Antykryzysowej. Będzie je dzielić Powiatowy Urząd Pracy w Radomiu, który wystąpił do Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej o przyznanie na ten cel 2 mln zł.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

O dotację mogą się ubiegać przedsiębiorcy, których działalność obejmuje przygotowanie i podawanie napojów (m.in. dyskoteki), pokoje zagadek, domy strachu, miejsca do tańczenia oraz prowadzący inne formy rozrywki lub rekreacji organizowane w pomieszczeniach lub w zamkniętej przestrzeni. Pośredniaki  będą wypłacać jednorazowe wsparcie do 5 tys. zł.

-  Aby otrzymać dotację mikroprzedsiębiorcy i mali przedsiębiorcy muszą wykazać, że w grudniu 2021 r. odnotowali co najmniej 40-proc. spadek przychodu w stosunku do tego uzyskanego w analogicznym miesiącu roku poprzedniego   - wyjaśnia  Sebastian Murawski dyrektor PUP w Radomiu.

Wnioski będą do pobrania elektronicznie  od 1 stycznia 2022 r.  poprzez platformę praca.gov. pl. Link zostanie udostępniony wkrótce.

Termin przesyłania wniosków mija 15 kwietnia 2022 r. Więcej szczegółów na stronie https://radom.praca.gov.pl/.

kat

 

 

 

 

 

Tags