Tragiczny wypadek w powiecie lipskim. Ojciec zmarł w szpitalu, matka i córka walczą o życie

5 lutego 2024

23-letni kierowca osobową mazdą z impetem uderzył w idącą poboczem trzyosobową rodzinę. Ojciec zmarł, a poszkodowane matka i córka walczą o życie. Piętnastolatka została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala na Józefowie w Radomiu.

 

fot. OSP Lipsko

 

Do makabrycznego wypadku doszło wczoraj około godz. 19.30 w miejscowości Wola Solecka Druga w powiecie lipskim. - 23-letni kierowca samochodu osobowego z niewyjaśnionych - na razie - przyczyn, zjechał na przeciwległy pas i potrącił idącą poboczem trzyosobową rodzinę. Niestety, 52-letni ojciec zmarł w szpitalu. Matka i córka walczą o życie - poinformowała asp. Monika Karasińska z KPP w Lipsku.

Do makabrycznego wypadku doszło około godziny 19.30 w miejscowości Wola Solecka Druga w gminie Lipsko. Jak wynika ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów, 23-letni kierujący osobową mazdą z impetem uderzył w idącą poboczem trzyosobową rodzinę.

Rodzina szła w terenie zabudowanym poboczem prawidłowo, miejsce było dobrze oświetlone. 52-latek miał na sobie kamizelkę odblaskową .- Niestety, w wyniku zdarzenia w nocy w szpitalu zmarł 52-letni mężczyzna, stan 45-letniej kobiety określany jest jako stabilny, zaś 15-letnia dziewczyna została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Radomiu, gdzie wciąż walczy o życie - dodaje asp. Karasińska

Kierowca mazdy został zatrzymany, był trzeźwy. Pobrano mu krew na obecność środków odurzających. Wszystkie okoliczności tej sprawy policja wyjaśnia pod ścisłym nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lipsku.

kat, bdb

 

 

Tags