• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Trudne warunki na drogach. Na krajowej „dwunastce” tir wjechał do rowu

19 stycznia 2018

Na drogach panują trudne warunki. Wczoraj wieczorem ciężarówka wjechał w Mniszku do rowu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Policja ponawia apel do wszystkich kierowców o rozważną i ostrożną jazdę oraz o dostosowanie prędkości do zmieniającej się pogody.

 

PART_1516341009696

 

– Wczoraj około godz. 21 w Mniszku na drodze krajowej nr 12 kierujący pojazdem ciężarowym stracił panowanie nad autem i zjechał do rowu. Auto przewożące przesyłki kurierskie wywróciło się w rowie. Na szczęście nikomu nic się nie stało. 31-letni mieszkaniec Łodzi, który kierował samochodem został ukarany mandatem karnym – mówi Justyna leszczyńska z radomskiej policji.

Policja apelujemy do wszystkich kierowców o rozważną i ostrożną jazdę, a także o dostosowanie prędkości do zmieniających się często warunków atmosferycznych.  – Pamiętajmy, że jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych w okresie zimowym jest właśnie niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Przy śliskiej nawierzchni radzimy jechać zdecydowanie wolniej oraz zachowywać bezpieczną odległość od pojazdu poprzedzającego – zaznacza Leszczyńska.

kat

Fot. KMP Radom

Tags

Dodaj komentarz