Reklama

Trzeci budynek szpitala w Pionkach będzie wkrótce gotowy. Pomieści trzy oddziały i poradnie specjalistyczne

28 lutego 2023

W drugim budynku Szpitala Powiatowego w Pionkach trwają już prace wykończeniowe. Zamontowano już windy, pomalowano ściany, zakończono montaż sufitów wraz z instalacjami. Pierwszych pacjentów w nowych warunkach placówka przyjmie na trzech oddziałach i w poradniach już wkrótce. Poprawi się też komfort pracy kadry medycznej.

 

fot. Starostwo Powiatowe Radom

 

– Łączne nakłady powiatu radomskiego na szpital w Pionkach przekroczą 100 mln zł, wliczając w to środki planowane na 2023 r. Ponad 80 mln to koszt samej budowy, pozostałe pieniądze przeznaczono na nowoczesny sprzęt oraz oddłużenie szpitala przez samorząd powiatowy. Dotrzymujemy słowa, danego mieszkańcom Pionek i okolic – zapewnia Waldemar Trelka, starosta radomski.

Większość sal w budynku jest już pomalowana, korytarze błyszczą, pozostało w dużej mierze ułożyć podłogi, zamontować drzwi, barierki przy schodach…. W niektórych pomieszczeniach - także ułożyć płytki, zamontować w łazienkach umywalki i poręcze. Prace wykończeniowe, realizowane przez radomską firmę Arbud Investments, idą w błyskawicznym tempie.

Powstający budynek docelowo będzie miał około 3 tys.m kw powierzchni użytkowej, na co składają się cztery kondygnacje po około 750 m kw. Zlokalizowane będą w nim: oddział wewnętrzny, oddział rehabilitacji, oddział dzienny rehabilitacji, poradnie zabiegowe.

– Możemy zrealizować marzenia mieszkańców i pacjentów z Pionek. To oni prosili, aby ta lecznica była rozbudowana i mieli godziwe warunki do tego, aby mogli być hospitalizowani. Nasi pracownicy przez lata czekali na to, aby mogli normalnie pracować – podkreślała Bernarda Dudek, dyrektor szpitala w Pionkach.

Przypomnijmy: to już trzeci etap budowy tej placówki. Umowę z firmą Arbud Investments podpisano w październiku ubiegłego roku. Ostatni etap inwestycji pochłonie 13,5 mln zł. Same prace budowlane mają kosztować 12,2 mln, zaś kolejne 1,2 mln zostanie przeznaczone na zakupy niezbędnego wyposażenia obiektów.

kat, bdb

Tags