Trzeci etap modernizacji szpitala w Pionkach. Prace będą kosztować ponad 13 mln zł

10 października 2022

Modernizacja najstarszych budynków szpitala przy ul. Niepodległości w Pionkach wkracza w trzeci, ostatni etap. Będzie kosztowała 13 mln zł, a prace wykona radomska firma Arbud Investments.  – To inwestycja 20-lecia w naszym powiecie, realizacja marzeń wielu pokoleń mieszkańców Pionek – podkreśla starosta radomski Waldemar Trelka.

 

Oddział chirurgii i blok operacyjny szpitala od kwietnia działają w odnowionej części szpitala )fot. Starostwo Powiatowe Radom)

 

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Radomiu odbyło się uroczyste podpisanie umowy z wykonawcą prac. Starosta Trelka przypomniał, że niełatwą decyzję o budowie nowego szpitala w Pionkach powiat podjął w październiku 2019 r. - W maju 2020 roku była gotowa koncepcja i projekt, a w sierpniu tego samego roku ruszyła budowa pierwszego budynku, czyli pawilonu zabiegowego. Jego oficjalne otwarcie miało miejsce w marcu 2021 roku, a więc sama budowa trwała niewiele ponad rok. W styczniu 2021 roku mieliśmy już zabezpieczone pełne finansowanie na budowę drugiego budynku – pawilonu zachowawczego - mówił starosta. Budowa - jak zaznaczył Waldemar Trelka - dwupiętrowego obiektu przebiega zgodnie z harmonogramem, a termin realizacji ustalono na luty 2023 r.

Przedmiotem umowy z firmą Arbud Investments jest rewitalizacja i modernizacja najstarszych obiektów szpitalnych, czyli budynków apteki i dawnej chirurgii. W tym ostatnim będą mieścić się m.in. biura dyrekcji oraz laboratorium i inne pomieszczenia administracyjne. Na ten cel samorząd Powiatu Radomskiego otrzymał 10,2 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Szacowana wartość inwestycji to blisko 13,5 miliona złotych. Same prace budowlane mają kosztować 12,2 mln, zaś kolejne 1,2 mln zostanie przeznaczone na zakupy niezbędnego wyposażenia obiektów.

bdb

 

Tags