Trzy pikniki i Motoserce w centrum Radomia. MZDiK zamknie odcinek ul. Mickiewicza

27 maja 2022

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z trzema imprezami i paradą motocykli, w sobotę, 28 maja od około godziny 7 do 20 będzie zamknięty odcinek ulicy Mickiewicza, a od około godziny 13.30 do 14.30 będą utrudnienia w ruchu podczas przejazdu motocykli.

 

Będą też utrudnienia podczas przejazdu motocyklistów

 

Odcinek ulicy Mickiewicza od ulicy Sienkiewicza do parkingu przed Galerią Rosa (wzdłuż parku Kościuszki) zostanie zamknięty dla ruchu kołowego w godzinach około 7 - 20. Będzie on przeznaczony dla uczestników trzech imprez organizowanych na placu Corazziego, w parku Kościuszki i na części ulicy Mickiewicza: Radomskiego Pikniku Zdrowia, pikniku w ramach Dnia Ochrony Środowiska oraz ogólnopolskiej akcji krwiodawstwa Motoserce. Warunkowy wjazd będzie dopuszczony dla mieszkańców posesji przy tym odcinku oraz dla pojazdów obsługi imprez.

W ramach akcji krwiodawstwa Motoserce odbędzie się ponadto parada motocykli. W godzinach około 13.30 - 14.30 przejedzie ona z placu Corazziego ulicami: Żeromskiego, 25 Czerwca, Beliny-Prażmowskiego, Traugutta, Narutowicza, Limanowskiego, Okulickiego, Czarnieckiego, Żółkiewskiego, Chrobrego, Kusocińskiego, Żwirki i Wigury, 25 Czerwca, Słowackiego i Żeromskiego - ponownie na plac Corazziego. Impreza odbędzie się pod nadzorem policji. Przejazd może spowodować utrudnienia w ruchu kołowym (uczestnicy będą zajmować maksymalnie dwa pasy ruchu w jednym kierunku) i opóźnienia w kursowaniu autobusów wszystkich linii.

MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie przejazdu kolumny, a także o stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem bądź - w miarę możliwości - o omijanie tego rejonu Radomia.

 

Tags