Trzy pikniki w jednym: zdrowie, krwiodawstwo, ekologia. Przyjdź na plac Corazziego

26 maja 2022

Zdrowie, ochrona środowiska i akcja krwiodawstwa „Motoserce” – to główne filary pikniku, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 28 maja w godz. 12 – 18 na placu Corazziego. Wydarzenie ma na celu zachęcenie radomian do dbałości o własne zdrowie, honorowego oddawania krwi oraz zainspirowanie do  selektywnego gromadzenia odpadów komunalnych.

 

Na pikniku będzie można wykonać badania

 

Podczas pikniku chętni będą mogli oddać krew. Zaplanowano bezpłatne badania, w tym pomiar ciśnienia krwi, glikemii, saturacji. Będzie też można skorzystać z porad dietetyka, fizjoterapeuty i innych dotyczących zdrowego stylu życia. W programie są też pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej.

Podczas sobotniego pikniku będzie prowadzona zbiórka surowców wtórnych, w tym m in. makulatury, butelek PET, opakowań szklanych, puszek po napojach oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W ramach akcji „Kwiatki za odpadki”, w zamian za przekazane odpady uczestnicy otrzymają sadzonki kwiatów, natomiast za elektroodpady będzie można otrzymać nasiona łąki kwietnej. W punkcie konsultacyjnym będą natomiast udzielane informacje na temat deklaracji dotyczących źródeł ciepła oraz programu „Czyste powietrze”. Zainteresowani będą też mogli otrzymać sadzonki drzew zakupione w ramach programu LIFE.

Podczas pikniku planowany jest także ekobazar. Każdy, kto ma niepotrzebne, używane, ale wciąż sprawne przedmioty, tj. artykuły gospodarstwa domowego, zabawki, artykuły sportowe, książki, płyty, komiksy i różnorakie drobiazgi, może je przekazać, by mogły one trafić do osób, dla których mogą one być jeszcze przydatne.

W sobotnie popołudnie na Placu Corazziego będzie też można oddać krew. Akcję „Motoserce”, jak co roku organizują motocykliści.

W programie pikniku znalazło się też wiele atrakcji dla najmłodszych i dorosłych. Stowarzyszenie Miejska Partyzantka Geriatryczna poprowadzi EverGreen Party, czyli zabawę przy przebojach sprzed lat.

Całość pikniku uświetni koncert zespołu Recycling Band. To krakowska grupa grająca na instrumentach własnoręcznie wykonanych.

Źródło: UM Radom

 

Tags