• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Trzymał narkotyki w słoikach: pod łóżkiem i w zamrażalniku. Policjanici je znaleźli

7 listopada 2019

Grójeccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn i zabezpieczyli blisko 1 g oraz 35 tabletek różnych substancji zabronionych. Podejrzani odpowiedzą m.in. za posiadanie znacznej ilości narkotyków, handel i wprowadzanie do obrotu.

 
narkokw

Pierwsze zatrzymanie przeprowadzili operacyjni z grójeckiej komendy. – Na podstawie własnych ustaleń wytypowali 24-letniego mężczyznę, który mógł posiadać narkotyki. Po zatrzymaniu go w hotelu pod Grójcem funkcjonariusze zabezpieczyli substancje psychoaktywne. Na rynek nie trafiło blisko 19 g marihuany, 13 g mefedronu oraz kilkanaście tabletek extazy – relacjonuje kom. Agnieszka Wójcik z KPP w Grójcu.

Przeszukanie mieszkania wspólnika zatrzymanego doprowadziły do ujawnienia kolejnych narkotyków ukrytych w różnych miejscach. – Pod łóżkiem znajdował się słoik z 60 g marihuany, natomiast w zamrażalniku schowany był słoik z kryształkami metaamfetaminy, a pod prysznicem waga służąca do odmierzania działek. Właściciel tych substancji został zatrzymany w poniedziałek na terenie Grójca. 28-latek miał przy sobie 5 torebek z marihuaną, ponad 66 g amfetaminy oraz tabletki extazy – wylicza kom. Wójcik.

Pierwszy z zatrzymanych usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków oraz handel tymi środkami, za co grozi mu do 10 lat pozbawiania wolności. Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt. Drugi mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków, udzielania ich oraz wprowadzania do obrotu, za co grozi do 12 lat więzienia. Kolejne trzy miesiące spędzi w areszcie.

kat

Fot. KPP Grójec

 

Tags

Dodaj komentarz