• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Trzymał psa w odchodach, bił i nie dawał jeść! Strażnicy odebrali 35-latkowi zwierzę

3 grudnia 2020

Pies był wychudzony, przebywał w skrajnych warunkach śpiąc w odchodach, bez jedzenia i picia. Zwierzę  nie miało siły poruszać się o własnych siłach. Strażnicy miejscy zauważyli na jego ciele ślady bicia. Odebrali je 35-letniemu radomianinowi.

 

 

- Dzisiaj o godz. 10.30 strażnicy referatu ochrony środowiska asystowali pracownikom MOPS podczas kontroli posesji przy ul. Złotej. Stwierdzili, że znajduje się tam bardzo zaniedbany pies rasy mix. Był wychudzony, przebywał w skrajnych warunkach śpiąc w odchodach, bez jedzenia i picia. Zwierzę  nie miało siły poruszać się o własnych siłach. Strażnicy zauważyli na jego ciele ślady bicia. Na polecenie interweniującego patrolu 35-letni właściciel psa otworzył lokal i wyniósł psa na zewnątrz. Funkcjonariusze ponownie dokonali oględzin psa i z uwagi na jego stan przewieźli do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, aby przebadał go lekarz weterynarii - relacjonuje Grzegorz Sambor ze SM w Radomiu.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa znęcania się nad zwierzęciem zapadła decyzja o skierowaniu wniosku o ściganie. Sporządzono szczegółową dokumentację wraz z materiałem zdjęciowym przedstawiającym warunki, w jakich trzymane było zwierzę oraz jego stan zdrowia. Trafi ona na policję.

kat

Fot. SM Radom

Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *