Uciekał przed policjantami. W zaroślach usiłował ukryć elementy broni palnej

27 kwietnia 2022

39-latka, który posiadał broń palną i amunicję bez stosownego pozwolenia, zatrzymali  policjanci z Komisariatu Policji w Pionkach. Mężczyzna usiłował uciekać przed funkcjonariuszami najpierw samochodem, a potem pieszo.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu. - Podczas patrolowania miejscowości Mireń funkcjonariusze zauważyli kierowcę forda, którego zachowanie wzbudziło ich podejrzenia i postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Kierowca nie zastosował się do sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydawanych przez policjantów i rozpoczął ucieczkę drogami gruntowymi i leśnymi. W momencie, gdy możliwość dalszej ucieczki samochodem była niemożliwa, wybiegł z auta i usiłował ukryć jakieś przedmioty w pobliskich zaroślach. Mężczyzna został zatrzymany. Przedmioty, które usiłował schować okazały się przerobionymi elementami broni palnej. Ponadto w samochodzie mężczyzny policjanci znaleźli pozostałe części broni oraz amunicję - relacjonuje st. sierż. Kamil Warda z KMP w Radomiu.

W toku dalszych ustaleń okazało się, że 39-latek nie posiada pozwolenia na broń oraz uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Tłumaczył się, że wszedł w posiadanie tej broni po śmierci członka swojej rodziny. Zabezpieczone elementy broni oraz amunicja zostały przekazane do laboratorium policyjnego; ekspertyza jednoznacznie pozwoli stwierdzić, co to za broń.

Mężczyzna usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej. Za to przestępstwo grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

kat

 

 

Tags