• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Uczniowie „samochodówki” na stażu w warszawskiej spółce lotniczej

15 lipca 2018

Sześciu absolwentów „samochodówki” dostało się na staż do spółki LOTAMS. Drugi raz z rzędu firma przyjęła do pracy najwięcej osób z Radomia. Nie jest to przypadek, gdyż wymagania rekrutacyjne warszawskiej bazy technicznej są bardzo wysokie, a radomska szkoła zapewnia taki poziom nauczania, którym są w stanie im sprostać. W ZSS trwa rekrutacja na nowy rok szkolny.

 

stażyści 2018 -1-3

 

Absolwenci Zespołu Szkół Samochodowych kierunku technik mechanik lotniczy po raz kolejny dowodzą, że placówka jest kuźnią talentów i nieocenionym źródłem napływu młodej, dobrze wyedukowanej kadry technicznej dla branży lotniczej. W ciągu czterech lat młodzi ludzie  nauczyli się m.in. pracy z dokumentacją techniczną, posługiwania się narzędziami wykorzystywanymi w obsłudze ciężkiej i lekkiej samolotów pasażerskich, procedur związanych z obsługą statków powietrznych oraz opanowali techniczny język angielski. Dzięki nabytym umiejętnościom przeszli pomyślnie rekrutację, która weryfikowała ich wiedzę techniczną oraz sprawdzała nabyte umiejętności praktyczne.

Klasy lotnicze w „samochodówce” nie są tak liczne jak pozostałe, jednak właśnie to tworzy ten profil elitarnym i wyjątkowym. Dzięki temu nauczyciele przedmiotów zawodowych związani z lotnictwem mogą skupić się indywidualnie na każdym uczniu i stale dbać o wysoki poziom nauczania. Oprócz teorii omawianej na przedmiotach ściśle związanych z profilem klasy, kadra pedagogiczna angażuje się, razem z uczniami, w życie tutejszego Aeroklubu oraz 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu, gdzie odbywają obowiązkowe zajęcia praktyczne. Ponadto, klasy lotnicze stale zwiedzają ważne miejsca w całej Polsce związane z branżą lotniczą, w której poznają swoje przyszłe środowisko pracy.

Radomscy stażyści z IV edycji programu stażowego, którzy rozpoczęli pracę w LOTAMS w październiku ubiegłego roku, pracują obecnie pod nadzorem wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników lotniczych, przy obsłudze ciężkiej statków powietrznych lub w sekcji usług specjalnych, która zajmuje się obsługą części samolotów Boeing 707. – Stażyści przeszli szereg podstawowych, obowiązkowych szkoleń. Są to bardzo kosztowne szkolenia i nie każde tego typu przedsiębiorstwo może je przeprowadzać. LOTAMS jest organizacją, zatwierdzoną przez Urząd Lotnictwa Cywilnego, która ma uprawnienia do szkolenia, egzaminowania i wystawania odpowiednich poświadczeń z zakresu obsługi technicznej. Przebyte szkolenia oraz doświadczenie zdobywane w warszawskiej spółce przy obsłudze technicznej samolotów przybliżają młodych mechaników do zdobycia licencji B1, która jest uznawana w na terenie całej Europy – wyjaśnia prezes LOTAMS Mirosław Galus.

Cały czas można dołączyć do klasy w roku szkolnym 2018/2019, bo rekrutacja trwa do końca sierpnia.

LOT Aircraft Maintenance Services Sp. z o.o. jest dostawcą usług związanych z techniczną obsługą samolotów cywilnych, a także wojskowych. Działa nieprzerwanie od lat 30. XX w., czyli od otwarcia lotniska Warszawa-Okęcie.

kat, bdb

Fot. Materiały prasowe (LOTAMS)

Tags

Dodaj komentarz