Uderzenie w narkotykowy biznes. 29-latek miał w mieszkaniu marihuanę i kokainę

13 września 2022

Policjanci z Warki ponownie uderzyli w narkotykowy biznes. Tym razem zainteresowali się 29-latkiem, ustalając operacyjnie, że mężczyzna może być w posiadaniu znacznych ilości zakazanych środków psychoaktywnych i psychotropowych. Funkcjonariusze namierzyli jego adres i przystąpili do działania.

 

fot. KPP Grójec

 

- W miniony czwartek policjanci zapukali do drzwi mieszkania podejrzewanego. Mężczyzna był zaskoczony tą wizytą. Funkcjonariusze przeszukali wszystkie pomieszczenia. W mieszkaniu zabezpieczyli kilka worków z marihuaną oraz woreczek z kokainą. Łącznie ponad 175 g narkotyków. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie - informuje nadkom. Agnieszka Wójcik z KPP w Grójcu.

Dalej sprawą zajęli się śledczy, którzy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili podejrzanemu zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. Następnie doprowadzili go do prokuratury. Tam oskarżyciel po jego przesłuchaniu wnioskował do sądu o tymczasowy areszt.

W sobotę sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanego na najbliższe trzy miesiące. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za to przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 10.

kat

 

Tags