• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Ugodził nożem mężczyznę, próbował policjantów. Usłyszał zarzuty

6 kwietnia 2021

Zarzut usiłowania zabójstwa przedstawiono w prokuraturze 32-latkowi, który zaatakował nożem i ranił 33-letniego mężczyznę. Drugi zarzut usłyszał za czynną napaść na policjantów również z użyciem noża. Sąd zastosował wobec podejrzanego areszt. 

 

 

- W minioną środę policjanci z Grójca otrzymali zgłoszenie, że w jednym z mieszkań w mieście doszło do pchnięcia nożem. Ranny mężczyzna został zabrany do szpitala. Z informacji świadków zdarzenia wynikało, że sprawca uciekł do swojego mieszkania. Tam funkcjonariusze zobaczyli mężczyznę trzymającego długi nóż. 32-latek nie reagował na polecenia policjantów i w pewnym momencie ruszył w kierunku jednego z nich, próbując go ugodzić. Dzięki szybkiej i sprawnej rekcji funkcjonariuszy mężczyzna został obezwładniony - relacjonuje nadkom. Agnieszka Wojcik z KPP w Grójcu.

32-latek trafił do policyjnej izby zatrzymań. Dochodzeniowcy przygotowali materiał dowodowy i wraz z zatrzymanym przekazali go do prokuratury. Tam przedstawiono mężczyźnie zarzuty dotyczące usiłowania zabójstwa 33-latka oraz czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Sąd na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, na wniosek prokuratury, zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

kat

 

 

Tags