• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Ukradli 60 gołębi. Ptaki wróciły już do właściciela

26 marca 2020

Dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież 60 gołębi zatrzymali wareccy policjanci. Jeden ze złodziei – sam zgłosił się do komendy twierdząc, że ukradziono mu busa – posiadał również kradzione akumulatory. Obu do pięciu lat pozbawienia wolności.

 

golebie

W poniedziałek w nocy dyżurny grójeckiej komendy otrzymał zgłoszenie od właściciela jednej z posesji w Żyrowie (gm. Chynów), że na poboczu stoi nieznany samochód i ktoś obserwuje jego posesję. – Na miejscu szybko pojawili się wareccy policjanci, zastając dostawczego volkswagena, w którym nikogo nie było. Nieopodal odnaleźli mężczyznę, który podczas rozmowy z nimi był zdenerwowany i zachowywał się nienaturalnie. Wokół samochodu były porozrzucane parciane worki. Policjanci z znaleźli w nich gołębie. Już w trakcie rozmowy z policjantami, mężczyzna przyznał się do kradzieży gołębi z posesji, której właściciel wcześniej zadzwonił na policję. 54-letni mieszkaniec Warszawy zastał osadzony w policyjnym areszcie, a gołębie wróciły do właściciela. Policjanci ustalili, że mężczyzna nie działał sam. Kradł wspólnie ze swoim pracodawcą, który został zatrzymany również w poniedziałek – relacjonuje kom. Agnieszka Wójcik z KPP w Grójcu.

Następnego dnia do grójeckiej komendy zgłosił się właściciel busa, który został zabezpieczony na miejscu kradzieży. Mieszkaniec gminy Grójec chciał zgłosić kradzież samochodu. – Policjanci nie przyjęli zawiadomienia o przestępstwie, a zatrzymali mężczyznę w związku z kradzieżą gołębi. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania 50-latka ujawniono dwa kradzione akumulatory, pochodzące z przenośnej sygnalizacji świetlnej. Akumulatory wróciły do właściciela – dodaje kom.Wójcik.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty. Pierwszy za kradzież gołębi, drugi kradzież gołębi i posiadanie przedmiotów pochodzących z kradzieży z włamaniem. Grozi im do pięciu lat pozbawienia wolności.

kat

Fot.KPP Grójec

 

Tags

Dodaj komentarz