• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Ukradli ponad 5 t jabłek wartych 30 tys. zł. Usłyszeli zarzuty

15 września 2020

Czterech mężczyzn i kobietę podejrzanych o kradzież jabłek z prywatnych sadów na terenie gminy Chynów zatrzymali policjanci. Zgromadzony przez nich materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów popełnienia kilku kradzieży i uszkodzenia mienia.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

 - Policjanci z Chynowa zajęli się ustaleniem mężczyzn, którzy pojawili się w jednym z sadów pod tą miejscowością, skąd ukradli ponad 1,5 t jabłek. Mundurowi dzięki szybkiej interwencji oraz informacji przekazanej przez pokrzywdzonego namierzyli i zatrzymali dwóch mężczyzn - informuje nadkom. Agnieszka Wójcik z KPP w Grójcu.

Na podstawie zgromadzonego w sprawie materiału funkcjonariusze dokonali zatrzymania jeszcze trzech innych osób. - Opracowali zarzuty karne, które przedstawiono pięciu osobom w wieku 30-60 lat. Kobieta i czterech mężczyzn usłyszeli zarzuty popełnienia czterech kradzieży w sumie ponad pięciu ton jabłek oraz dwa zarzuty uszkodzenia mienia - bramy wjazdowej do ogrodu sadowniczego i szpalerowej konstrukcji sadowniczej na terenie gminy Chynów. Część owoców zostało odzyskanych. Łączne straty oszacowano na około 30 tys. zł - dodaje nadkom. Wójcik.

Teraz zatrzymanym mieszkańcom powiatu grójeckiego grozi kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

kat

Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *