Ulica Wiertnicza do przebudowy? Na wydanie 1, 2 ml zł muszą się zgodzić radni

26 maja 2022

O tym, czy odcinek ulicy Wiertniczej od Sadowej do granicy z Janiszpolem zostanie przebudowany ostatecznie zadecydują radni na najbliższej sesji w poniedziałek. Pod obrady trafi wniosek o zagwarantowanie w budżecie gminy na ten cel 1,2 mln zł.

 

fot. Łukasz Wójcik/UM Radom

 

- Mamy już przygotowaną dokumentację i jeśli radni wyrażą zgodę, Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji niezwłocznie ogłosi przetarg. Planujemy w tym miejscu nie tylko budowę samej jezdni, ale też kanalizacji, chodników i oświetlenia. Ta inwestycja z pewnością usprawni komunikację pomiędzy Idalinem a Janiszpolem i poprawi jakość życia mieszkańców tej części miasta - uważa prezydent Radosław Witkowski.

Ulica Wiertnicza ma być kompleksowo przebudowana na odcinku 120 m. - To pozornie mała rzecz, ale dająca bardzo duży efekt. Mieszkańcy tej części miasta od lat zwracali uwagę, że wiele ulic wokół zostało już wyremontowanych, a tu pozostał jeszcze odcinek z gruntową nawierzchnią, prowadzący do przystanku autobusowego. Jeśli radni podejmą w poniedziałek dobrą decyzję, jeszcze w tym roku skończą się problemy z brakiem chodnika, odwodnienia czy oświetlenia - dodaje wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Budowa brakującego odcinka ulicy Wiertniczej to kontynuacja inwestycji drogowych w tej części miasta. Od 2016 roku w ramach Radomskiego Programu Drogowego zostały utwardzone ulice: Gołaszewskiego, Gałczyńskiego, Tęczowa, Tuwima, dwa sięgacze Wyścigowej i dwa sięgacze Starachowickiej. Z kolei w ramach tzw. czynówek zostały przebudowane: Jagodowa, Ludowa, Tuwima, Równoległa, Gałczyńskiego, Wiosenna, Łomżyńska, Jarzębinowa, sięgacz Starachowickiej. Powstała także zatoka parkingowa przy Bursztynowej.

Źródło: UM Radom

Tags