• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Uprawiał konopie indyjskie w piwnicy i w przechowalni owoców

10 lutego 2020

34-latek miał w piwnicy oraz w przechowalni na owoce plantację konopi indyjskich. Policjanci zatrzymali mieszkańca gminy Warka, który usłyszał zarzuty: posiadania znacznej ilości narkotyków, urządzeń do nielegalnej uprawy oraz uprawy marihuany. Sąd aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

 

 

 

Nielegalną uprawę marihuany zlikwidowali policjanci z wareckiego komisariatu, którzy znaleźli także ponad pół kilograma suszu marihuany. – W trakcie przeszukania posesji pod Warką funkcjonariusze ujawnili w piwnicy pierwszą plantację krzewów konopi indyjskich. Następnie w garażu znaleźli ponad pół kilograma suszu roślinnego, a w trakcie dalszych czynności w przechowalni na owoce odkryli kolejną nielegalną uprawę. Łącznie zabezpieczono 124 krzewy konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu – relacjonuje kom. Agnieszka Wójcik z KPP w Grójcu.

Zatrzymany 34-letni mieszkaniec gminy Warka usłyszał trzy zarzuty: posiadania znacznej ilości narkotyków i urządzeń do nielegalnej uprawy oraz uprawy marihuany. W miniony piątek sąd przychylił się do wniosku prokuratury oraz policji i zastosował środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na okres trzech miesięcy. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

kat

Fot., wideo KPP Grójec

 

Tags

Dodaj komentarz