• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Usiłowali wyłudzić 300 tys. zł za pomocą terminala płatniczego

10 listopada 2015

Wykorzystując terminal do obsługi transakcji płatniczych chcieli przywłaszczyć ponad 300 tys. zł. Dzięki szybkiej reakcji mazowieckich i radomskich policjantów zatrzymano trzech mężczyzn. Funkcjonariusze trafili na ich ślad zajmując się inną, podobną sprawą.

 

policja

 

– Z policyjnych ustaleń wynika, że sprawcy korzystali z przenośnego terminala wydzierżawionego na firmę i w krótkich odstępach czasu chcieli przywłaszczyć pieniądze w kwocie ponad 300 tys. zł na szkodę obywateli Australii i Singapuru. Przestępcy wykorzystywali to, że dzięki takiemu terminalowi transakcji można dokonywać bez karty, posiadając jedynie jej numer. W ten sposób próbowali obciążyć rachunki kart płatniczych w kilku transakcjach na różne kwoty od 5  do 240 tys. zł, ale ostatecznie im się to nie udało. Dzięki sprawnej reakcji policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 56, 49 i 45 lat – informuje Justyna Leszczyńska z KMP w Radomiu.

Wszyscy usłyszeli już zarzuty usiłowania przywłaszczenia pieniędzy znacznej wartości i zastosowano wobec nich policyjny dozór. Za przestępstwo to grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(kat)

 

Tags

Dodaj komentarz