• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

W bestialski sposób zabił psa swojej partnerki! Został tymczasowo aresztowany

13 maja 2020

34-latek w okrutny sposób zabił psa swojej partnerki. W bezbronne zwierzę uderzał siekierą. Chwilę po zdarzeniu został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

 

– W sobotę po godz. 20 do radomskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o zabiciu psa. Do zdarzenia doszło w  miejscowości Błaziny Dolne. Na miejsce skierowani zostali policjanci z komisariatu w Iłży. Jak ustalili mundurowi, 34-letni mężczyzna na terenie posesji zabił psa swojej partnerki uderzając go siekierą, a później pozostawił za budynkami gospodarczymi – informuje Justyna Leszczyńska z KMP w Radomiu.

Mężczyzna w chwili zatrzymania miał blisko promil alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnej celi, a po wytrzeźwieniu został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lipsku. – 34-latek usłyszał zarzut zabicia psa ze szczególnym okrucieństwem. Wczoraj sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na czas trzech miesięcy – dodaje Leszczyńska.

Mężczyzna odpowie za zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem, za co grozi mu kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

Policjanci zatrzymali też 40-letniego kolegę mężczyzny podejrzanego o współudział, który w sobotni wieczór również był na tej posesji. Przedstawiono mu zarzut z art. 35 ust.1 Ustawy o ochronie zwierząt i zastosowano wobec niego policyjny dozór. Za przestępstwo to grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

kat

Tags

Dodaj komentarz