• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

W Budżecie Obywatelskim 2020 jest pula prawie 6 mln zł. Jak zagłosują radomianie?

7 lipca 2019

Trwa głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2020 roku. Które z wniosków zyskają największe uznanie radomian? Które znajdą się w przyszłorocznym budżecie miasta i będą realizowane? Wszystko rozstrzygnie się w ciągu najbliższych kilkunastu dni.

 

Screenshot_2019-07-07 Budżet Obywatelski Głosujemy

 

Głosowanie potrwa do 21 lipca. Władze miasta zachęcają mieszkańców do zapoznawania się z poszczególnymi projektami, a wnioskodawców do ich promocji.

Na karcie do głosowania znalazło się ponad 150 projektów podzielonych na cztery grupy. W pierwszej są projekty o szacunkowej wartości do 50 tys. zł, w drugiej – do 400 tys. zł, w trzeciej – powyżej 400 tys. zł, a w czwartej – projekty instytucjonalne, czyli np. szkolne.

– Projekty są bardzo zróżnicowane. Zachęcam wszystkich do zapoznania się ze szczegółowymi opisami projektów umieszczonych na karcie do głosowania. Warto poczytać, poszukać czegoś, co najbardziej odpowiada państwa potrzebom i wyobrażeniom o mieście. Jednocześnie zachęcam wnioskodawców do tego, by aktywnie zabiegali o głosy radomian. W tym celu przygotowaliśmy materiały promocyjne, w tym wzory plakatów, które można wykorzystać podczas prowadzonych kampanii – zachęca dyrektor Kancelarii Prezydenta Mateusz Tyczyński. Wnioskodawcy mogą odbierać materiały w Urzędzie Miejskim, ul. Żeromskiego 53, pok. 103, I piętro.

Każdy może zagłosować na dowolną liczbę projektów przyznając im jeden, dwa lub trzy punkty. Jeżeli głosujący nie zaznaczy żadnego pola, będzie to traktowane jako brak zdania odnośnie danego projektu. – By ułatwić mieszkańcom głosowanie, w 45 miejscach na terenie Radomia pojawią się mobilne punkty. Są to miejsca, gdzie ruch jest stosunkowo największy i gdzie najłatwiej dotrzeć. Łatwiejsze niż w poprzednich latach będzie też głosowanie przez internet – mówi Mateusz Tyczyński. Każdy, kto zechce zagłosować drogą elektroniczną powinien wejść na stronę www.konsultacje.radom.pl.

Ponadto głosować będzie można w pięciu stacjonarnych punktach: w Biurze Obsługi Mieszkańca Urzędu Miejskiego w Radomiu, ul. Kilińskiego 30 (pok. 19), w Biurze Rady Miejskiej, ul. Moniuszki 9 (pok. 13A), w Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. Struga 1, w Referacie Komunikacji Społecznej, Wydziału Komunikacji Społecznej, Promocji Miasta i Turystyki, ul. Żeromskiego 53 (pok. 104) oraz w Centrum Informacji Turystycznej w Radomiu przy ul. Rwańskiej 16, od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00 – 17:00 i w sobotę od 9:00  do 14:00.

Listę zwycięskich projektów poznamy do 18 sierpnia. Na ich realizację zostanie w przyszłym roku przeznaczona kwota 5,8 mln zł.

kat

Źródło: UM Radom, fot. Anna Wróblewska/UM Radom

Tags

Dodaj komentarz