W DPS dysponowała pieniędzmi starszych osób. Mogła przywłaszczyć ponad 200 tys. zł

14 września 2022

Ponad 200 tys. zł w ciągu dwóch miesięcy mogła przywłaszczyć jedna z pracownic Domu Pomocy Społecznej z powiatu grójeckiego, oszukując pensjonariusza placówki. Prokuratura oskarżyła 39-latkę o okradanie starszego mężczyzny. Sprawę wyjaśniają grójeccy policjanci.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

O sprawie poinformowała rodzina pokrzywdzonego. 39-latka miała przywłaszczać pieniądze w 2020 r. W domu pomocy społecznej odpowiadała m.in. za rozliczenie mieszkańców i prowadzenie ewidencji dotyczącej przechowywania i wydatkowania należących do nich pieniędzy.

- Oskarżona dysponowała pieniędzmi należącymi do pensjonariuszy DPS i część z nich wykorzystywała na własne potrzeby. Przez dwa miesiące wyłudziła pokaźną kwotę, co wyszło na jaw po tym, gdy wątpliwości, co do prawidłowości rozliczeń finansowych zgłosiła rodzina jednego z pensjonariuszy. Kobieta wykorzystywała niezdolność starszego mężczyzny do właściwego pojmowania rzeczywistości - tłumaczy nadkom. Agnieszka Wójcik z KPP w Grójcu.

W ubiegłym tygodniu kobieta została zatrzymana przez grójeckich policjantów. Prokurator na podstawie oceny zebranych materiałów dowodowych wystąpił do Sądu Rejonowego w Grójcu o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Mieszkanka powiatu grójeckiego najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi jej kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

kat

Tags