W niedzielę gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. A wraz z nią radomianie

28 stycznia 2023

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już jutro (niedziela, 29 stycznia). Tym razem odbędzie się on pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”. WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń, co umożliwi lepszą terapię sepsy.

 

Zdjęcie ilustracyjne (fot. Anna Wróblewska/UM Radom)

 

- Jak co roku Radom gra z Orkiestrą. Podczas dotychczasowych finałów w naszym mieście zebrano już ponad 4,5 mln zł. W tym samym czasie do Radomia trafił sprzęt o wartości ponad 5 milionów złotych. To ta wymierna strona Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ale bardzo ważne jest też budowanie poczucia wspólnoty i odpowiedzialności za naszą małą Ojczyznę - mówi wiceprezydent Radomia Mateusz Tyczyński.

Gry i zabawy w Kamienicy Deskurów, w siedzibie hufca - tango

Organizatorem radomskiego finału WOŚP jest Komenda Hufca ZHP Radom-Miasto. W niedzielę na ulice Radomia wyjdzie 340 wolontariuszy. W Rynku odbędzie się natomiast koncert. Wystąpią m.in. radomskie zespoły, a gwiazdą wieczoru będzie Monika Lewczuk.

- Dzięki zaangażowaniu Centrum Organizacji Pozarządowych patio Kamienicy Deskurów stanie się miejscem licznych gier i zabaw dla najmłodszych. Pojawią się też zabytkowe samochody, będą pokazy grup rekonstrukcyjnych oraz nauka udzielania pierwszej pomocy. Z kolei do siedziby hufca ZHP zaprosimy miłośników tanga. Po pandemii wracamy więc do starych zwyczajów i wprowadzamy nowe pomysły, m.in. na ożywianie Miasta Kazimierzowskiego - zapowiada szef sztabu WOŚP w Radomiu Bartosz Bednarczyk.

Szczegółowy program finału jest dostępny w wydarzeniu 31. Finał WOŚP w Radomiu

Licytacje w internecie

Podczas finału będą prowadzone internetowe aukcje. Prezydent Radosław Witkowski zachęca do wylicytowania podwójnego zaproszenie do strefy VIP na koncert w ramach obchodów 47. rocznicy Radomskiego Protestu Robotniczego Czerwiec '76. - Będzie to wyjątkowa okazja, abyśmy mogli 23 czerwca na placu Jagiellońskim wspólnie z bliska obejrzeć występ gwiazd polskiej sceny muzycznej. Na osobę, która wygra licytację będzie też czekał zestaw upominków związanych z rocznicą – zapowiada prezydent.

Link do licytacji:https://allegro.pl/.../zaproszenie-vip-koncert-radomski...

Tags