• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

W piątek Targi Pracy. Na zainteresowanych czeka prawie 1000 ofert

19 września 2019

Etaty czekają w branżach: metalowej, motoryzacyjnej, handlowej, spożywczej, usługowej a nawet lotniczej oraz służbach mundurowych. Firmy zainteresowane zatrudnieniem pracowników będą prezentowały prawie 1000 ofert na targach, które odbędą się w piątek, 20 września, w godz. 10-13 w holu Sali Koncertowej UM w Radomiu przy ul. Żeromskiego 53.

 

Fot. archiwum

Fot. archiwum

 

Jak zapewniają organizatorzy, poszukiwani będą min. operatorzy różnego rodzaju maszyn i obrabiarek, mechanicy oraz sprzedawcy. Problemów ze znalezieniem zatrudnienia nie będą mieli też konsultanci czy pracownicy produkcji. Wakaty są w służbach mundurowych, a największe polskie lotnisko poszukuje m.in pracowników wsparcia kontroli bezpieczeństwa.

Targi Pracy to przede wszystkim okazja spotkania w jednym czasie i jednym miejscu, przedstawicieli różnych firm i instytucji oraz porozmawiania z nimi na temat możliwości zatrudnienia. To także szansa, aby zaczerpnąć informacji na temat firmy u samego źródła, nawiązać pierwszy kontakt z przyszłym pracodawcą, a co się z tym wiąże – dostać wymarzoną pracę oraz odnieść sukces zawodowy.

Targi to również pomoc lokalnym pracodawcom w doborze poszukiwanych pracowników, stworzenie możliwości przedstawienia swojej oferty zatrudnieniowej. – Targi pracy nie ograniczają się jedynie do prezentacji ofert, ale przede wszystkim ukazują nowe perspektywy i trendy na rynku pracy. Potencjalni kandydaci do pracy będą mieli możliwość bezpośredniego poznania pracodawców i proponowanych ofert – zapewnia Dariusz Strzelec z radomskiego PUP.

Na targach można będzie skorzystać też z porad z zakresu aktywizacji zawodowej i rynku pracy, których udzielą specjaliści m.in. z Urzędów Pracy – Wojewódzkiego i Powiatowego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Państwowej Inspekcji Pracy.  Uruchomione zostanie stanowisko doradców zawodowych, z których pomocy będą mogły skorzystać zainteresowane osoby bezrobotne i poszukujące pracy. – Doradcy pomogą uczestnikom targów w wyborze odpowiedniej pracy, zgodnej z umiejętnościami i zainteresowaniami, udzielą informacji jak dobrze zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej z potencjalnym pracodawcą, a także pomogą w napisaniu życiorysu czy też listu motywacyjnego – wymienia Strzelec.

Ponadto, w związku z dużym zainteresowaniem pracodawców dotyczącym zatrudniania cudzoziemców, uruchomione zostanie stanowisko, gdzie pracownicy PUP, będą udzielali informacji na temat legalizacji pracy i pobytu cudzoziemców w Polsce.

kat

 

 

Tags

Dodaj komentarz