• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

W Radomiu działał nielegalny salon gier. Zlikwidowali go policjanci i urzędnicy skarbówki

25 marca 2021

Automaty o wartości blisko 60 tys. zabezpieczyli w Radomiu policjanci z komendy powiatowej Policji w Przysusze wspólnie z funkcjonariuszami mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej. Za naruszenie przepisów o grach hazardowych właścicielowi nielegalnego salonu gier grozi wysoka grzywna i nawet trzy lata więzienia.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

- Wspólne działania funkcjonariuszy ukierunkowane były na zwalczanie nielegalnej działalności hazardowej. Stróże prawa sprawdzili salon gier mieszczący się w Radomiu. Podejrzewali, że mogą tam być urządzane nielegalne gry hazardowe. Policjanci skontrolowali pochodzenie i legalność automatów do gier oraz posiadane zezwolenia. Zabezpieczyli automaty o wartości blisko 60 tys. zł i przekazali je funkcjonariuszom Urzędu Celno-Skarbowego w Radomiu, którzy będą prowadzili dalsze postępowanie w tej sprawie - informuje st. asp. Aneta Wilk z KPP w Przysusze.

Trwa ustalanie strat, jakie poniósł skarb państwa w związku z nielegalną działalnością. Za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara administracyjna (12 tys. zł. za każdy automat) oraz odpowiedzialność karno-skarbowa (kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat trzech).

kat

Tags