W Radomiu działała nielegalna fabryka papierosów. Służby rozbiły prowadzącą proceder grupę przestępczą

2 sierpnia 2022

Nielegalną fabrykę papierosów zlikwidowali w Radomiu funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji w Lublinie. Rozbili jednocześnie zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się produkcją wyrobów tytoniowych. Sześć osób zostało tymczasowo aresztowanych.

 

 

- Jak wynika z ustaleń śledczych, członkowie grupy wytworzyli łącznie ponad 20 milionów papierosów oraz ponad 11 ton krajanki tytoniowej. W fabryce działały cztery maszyny. Na miejscu policjanci zabezpieczyli blisko 400 tys. papierosów, ponad 600 kg krajanki tytoniowej i ponad 500 l spirytusu. Sześć osób zostało zatrzymanych i usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Wszyscy zostali już tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy - informuje nadkom. Andrzej Fijołek, rzecznik Komendy wojewódzkiej Policji w Lublinie.

W działaniach realizowanych pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Lublinie brali udział kryminalni z KWP w Lublinie wspierani przez policjantów z CBŚP oraz funkcjonariuszy z Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej. Skoordynowane działania i wymiana informacji między służbami pozwoliła na ustalenie miejsce nielegalnej produkcji papierosów.

kat, bdb

fot., wideo CBŚP Lublin

Tags