• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

W Radomiu jest coraz więcej ścieżek rowerowych. A przybędą kolejne

12 stycznia 2021

Radomscy rowerzyści mogą być zadowoleni. W mieście systematycznie przybywa ścieżek dla miłośników jazdy na dwóch kółkach. W tym roku zaplanowano budowę kolejnych, m.in.  wzdłuż Szydłowieckiej i Marii Fołtyn oraz trasy N-S.

 

 

Tylko w zeszłym roku powstały drogi dla rowerów m.in. wzdłuż ulic św. Brata Alberta, Jana Pawła II, Aleksandrowicza oraz wzdłuż przebudowanej alei Wojska Polskiego. Przedłużone zostały także bulwary nad Mleczną.

- Naszym celem jest stworzenie spójnej sieci, ułatwiającej rowerzystom sprawne i bezpieczne przemieszczanie się po mieście. To ważny element programu tworzenia Strefy Wygodnego Ruchu, czyli równoważenia potrzeb kierowców, pieszych i oczywiście rowerzystów. Drogi dla rowerów powstają przy okazji budowy nowych ulic i modernizacji już istniejących, a także w ramach odrębnych inwestycji. W ten sposób każdy rok zbliża nas do tego, by ta sieć była kompletna - podkreśla wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

W tym roku powstaną kolejne ścieżki rowerowe: wzdłuż ulic Szydłowieckiej, Marii Fołtyn i drogi powstającej w ramach drugiego etapu trasy N-S. Dzięki Budżetowi Obywatelskiemu mają też zostać wybudowane ścieżki wzdłuż ulic Limanowskiego, Beliny-Prażmowskiego oraz kolejny odcinek przy ul. Aleksandrowicza. W planach jest też budowa ścieżki rowerowej przy Żwirki i Wigury, od ulicy 11 Listopada do ogródków działkowych oraz przejazdu rowerowego przy skrzyżowaniu ulic Żeromskiego/25 Czerwca.

- Ważnym projektem jest też przebudowa ulicy Chrobrego od mostku do ulicy Kusocińskiego, gdzie również planujemy budowę ścieżki rowerowej. Staramy się o dofinansowanie tej inwestycji z zewnątrz i jesteśmy na dobrej drodze, aby je pozyskać. Wtedy zostanie już niewiele, by połączyć centrum z północną częścią miasta - dodaje Mateusz Tyczyński.

kat

Źródło: UM Radom, fot. Anna Wróblewska, UM Radom

Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *