• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Wdarli się do mieszkania, bili i żądali pieniędzy. Policja zatrzymała Ukraińców

8 października 2019

Do mieszkania wdarli się trzej młodzi mężczyźni, biciem i groźbami usiłowali wymusić pieniądze. Wareccy policjanci zatrzymali trzech obywateli Ukrainy. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Jeden z nich najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

 

policja

 

Do zdarzenia doszło pod koniec zeszłego tygodnia. – Nad ranem do jednego z mieszkań w Warce wdarło się trzech młodych mężczyzn. Zastali w nim 60-letnią kobietę, od której groźbami i biciem próbowali wymusić pieniądze. Zamierzonego celu nie osiągnęli, ponieważ kobieta nie miała pieniędzy. Natychmiast po wyjściu z kamienicy zostali zatrzymani przez policjantów, którzy bardzo szybko dotarli na miejsce. Okazało się, że to pijani obywatele Ukrainy, którzy pracowali u okolicznych sadowników. Wszyscy mężczyźni usłyszeli zarzuty usiłowania rozboju. Wobec 21- i 22-latka prokuratura zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Natomiast wobec kolejnego 21-latka trzymiesięczny areszt tymczasowy – relacjonuje kom. Agnieszka Wójcik z KPP w Grójcu.

Za usiłowanie popełnienia przestępstwa grozi taka sama kara, jak za jego popełnienie. Dlatego podejrzanym grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

kat

Tags

Dodaj komentarz