Weekend na drogach. Pięć wypadków, 25 kolizji, 6 osób rannych

4 lipca 2022

Pięć wypadków, w których rannych zostało sześć osób, oraz 25 kolizji, a także pięciu nietrzeźwych kierowców – to bilans minionego weekendu na ulicach Radomia i drogach powiatu radomskiego. Policja po raz kolejny apeluje o rozwagę za kierownicą.

 

W Budkach Skaryszewskich (części Skaryszewa) samochód ściął pięć drzew (fot. OSP Skaryszew)

 

Jak informuje st. sierż. Kamil Warda z radomskiej policji, w sobotę, około godziny 17.20 w Pionkach na ulicy Leśnej doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i skutera. - Z ustaleń policjantów wynika, że 39-latka kierująca citroenem, wykonując manewr skrętu w prawo na parkingu, zderzyła się z 55-letnim kierowcą skuterem marki Yamaha, który w tym samym czasie wyprzedzał pojazd prawą stroną. W wyniku tego zdarzenia kierujący skuterem został zabrany do szpitala. Uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi - relacjonuje sierż. Warda.

Kolejne zdarzenie miało miejsce w Radomiu na ulicy Limanowskiego około godz.21.45. W tym przypadku 73- letni kierowca seata potrącił przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych 47-letnią kobietę, która w wyniku tego zdarzenia została zabrana do szpitala. Kierowca był trzeźwy.

- W niedzielę w Skaryszewie na ulicy Konopnickiej około godziny 00.30, z niewiadomych przyczyn na prostym odcinku drogi 19-letni kierowca audi zjechał z jezdni do przydrożnego rowu, po czym ściął pojazdem pięć drzew. W wyniku odniesionych obrażeń został zabrany do szpitala w Radomiu. Od mężczyzny została pobrana krew do badań na zawartość alkoholu i środków odurzających - wyjaśnia sierż. Warda.

Kilka minut później, około godziny 00.45 na ulicy Kampanii Wrześniowej w Iłży, 20-letni kierowca renault nie zachował należytej ostrożności, chcąc uniknąć zderzenia ze zwierzęciem leśnym, które wbiegło mu na drogę z prawej strony, zjechał na prawe pobocze, gdzie stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu znajdującego się po lewej stronie jezdni; tam zaś uderzył w skarpę i dachował. W wyniku tego zdarzenia 22-letni pasażer został zabrany do szpitala w Iłży. Zarówno kierowca, jak i pasażer byli trzeźwi.

Ostatni wypadek drogowy miał miejsce w Radomiu na ulicy Limanowskiego około godziny 11.40. - Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 31-letnia kierująca volkswagenem, jadąc ulicą Limanowskiego w kierunku ulicy Maratońskiej, w trakcie zmiany pasa ruchy z prawego na lewy nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 75-letniej kierującej skodą, doprowadzając do zderzenia pojazdów. W wyniku tego zdarzenia kierująca skodą wraz z pasażerką zostały przewiezione do szpitala w Radomiu. Obie kobiety były trzeźwe - zaznacza Kamil Warda.

Podczas weekendu radomscy funkcjonariusze zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierowców. Niechlubnym rekordzistą okazał się 48-latek kierujący renault, który został zatrzymany w Radomiu na ulicy Żółkiewskiego. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, z wynikiem blisko 3,5 prom. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Policja po raz kolejny apeluje o rozwagę za kierownicą. - Kierowcy muszą mieć świadomość, że wyjeżdżając na drogę są odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale również za innych uczestników ruchu. Przypominamy o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy również od nas samych - przestrzega st. sierż. Kamil Warda.

kat

 

 

Tags