• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Weekend z wypadkami i kolizjami. Pijany kierowca fiata potrącił mężczyznę na hulajnodze

28 września 2020

11 wypadków i 37 kolizji drogowych, w tym potrącenie przez samochód mężczyzny jadącego na hulajnodze, odnotowała radomska policja podczas minionego weekendu. Funkcjonariusze apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądną i bezpieczną jazdę.

   

Do kilku zdarzeń drogowych doszło w sobotę. - W nocy na ulicy Słowackiego na wysokości wiaduktu, kierująca nissanem z niewyjaśnionych przyczyn zjechała na przeciwny pas ruchu i czołowo zderzyła się z pojazdem ciężarowym marki Man. 60-letnia kobieta została przewieziona do szpitala. Do kolejnego zdarzenia doszło przed godz. 19 na ulicy Limanowskiego. Tu 35-letni kierowca volkswagena nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył innego volkswagena, którym kierowała 54-latka. Kobieta trafiła do szpitala. Natomiast po godz. 21 w Antoniówce 28-latka kierująca renault najechała na leżącego na środku drogi 50-latka. Mężczyzna był nietrzeźwy – miał około 2,5 prom. alkoholu w organizmie. Trafił do szpitala - relacjonuje Justyna Leszczyńska z radomskiej policji.

Podczas minionego weekendu policjanci zatrzymali także kilku kierowców, którzy kierowali po alkoholu. W sobotę około godz. 10 na ulicy 1905 Roku doszło do potrącenia; 28-latek kierujący fiatem nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej, wjechał na czerwonym świetle i potrącił na przejściu mężczyznę jadącego hulajnogą. 40-latek został przewieziony do szpitala i po badaniach wrócił do domu. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy fiata i badanie wykazało około 1,5 prom. alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna ma sądowy zakaz kierowania pojazdami. Trafił do policyjnej celi. Odpowie za kierowanie pojazdem po alkoholu, niestosowanie się do sądowych zakazów i spowodowanie zdarzenia drogowego.

Policja apeluje o ostrożność, dostosowanie prędkości do warunków ruchu i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

kat

Fot. Sebastian Pawłowski/Bractwo Rowerowe

Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *