• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Weekendowe utrudnienia w ruchu podczas przejazdu rolkarzy i parady motocykli

1 czerwca 2019

W sobotę i niedzielę możliwe są utrudnienia w ruchu spowodowane planowanym przejazdem rolkarzy oraz paradą motocykli. MZDiK prosi kierowców o zachowywanie szczególnej ostrożności i o stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem (zarówno policjantów i strażników miejskich, jak też służby porządkowej organizatora w odblaskowych kamizelkach)!

Logo-mzdik-pelnePrzejazd rolkarzy (od około 60 do 150 uczestników - według zapowiedzi organizatorów) odbędzie się pod nadzorem policji w dwóch etapach. Etap pierwszy zacznie się około godziny 18:00. Będzie poprowadzony z parkingu sklepu E. Leclerc przez Toruńską, Wierzbicką, Łukasika, 1905 Roku, Młodzianowską, trasą N-S (od ronda pod wiaduktem do Żakowickiej), Żakowicką, Bracką, Wjazdową i Wierzbicką - ponownie na parking sklepu E. Leclerc. Stamtąd - około godziny 19:00 (w drugiej części imprezy) - rolkarze przejadą przez Wierzbicką, Czarnoleską, Sycyńską, Wierzbicką, Walentynowicz i Lipskiego, Stalową, Starokrakowską, Limanowskiego, Suchą, Wośnicką, Bulwarową, Maratońską, NSZZ Solidarność (możliwość postoju na drodze obarczającej), Wolanowską, Milejowicką, Potworowską, Konecką, Topiel, Siewną, Opoczyńską, Śliską, Wolanowską, Spadzistą, Kielecką, zawracanie na rondzie Łaskiego, Kielecką, Główną, Zieloną, Czarnieckiego, Wernera, Kelles-Krauza, Struga, Pileckiego, Kelles-Krauza, plac Jagielloński (tam będzie kilkunastominutowa przerwa), a później przez Kelles-Krauza, 25 Czerwca, Beliny-Prażmowskiego, Poniatowskiego, Dowkontta, 1905 Roku, Młodzianowską, Pallotyńską, Jana Pawła II, Południową, Gajową, Wjazdową i Toruńską do parkingu sklepu E. Leclerc, gdzie nastąpi zakończenie powyższego zgromadzenia (planowany czas - przed godziną 22:00).

Przejazd może spowodować tymczasowe utrudnienia w ruchu kołowym (uczestnicy będą zajmować maksymalnie dwa pasy jezdni w jednym kierunku) i kilkuminutowe opóźnienia w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej na wszystkich liniach. Parada motocykli w ramach Motoserca 2019 odbędzie się w niedzielę w godzinach 13.15-14.30.
Przejazd odbędzie się pod nadzorem funkcjonariuszy policji od placu Corazziego ulicami Żeromskiego, 25 Czerwca, Beliny-Prażmowskiego, Traugutta, Narutowicza, Limanowskiego, Okulickiego, Czarnieckiego, Żółkiewskiego i dalej Chrobrego, Kusocińskiego, Żwirki i Wigury, 25 Czerwca, Sienkiewicza i aleją Chrapka ponownie na plac Corazziego. Może to też spowodować kilkuminutowe opóźnienia w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej wszystkich linii.
kat/MZDiK
Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *