• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Wiadukt na Żółkiewskiego czynny podczas Air Show!

21 sierpnia 2015

To bardzo dobra wiadomość dla kierowców przyjeżdżających na pokazy, jak i mieszkańców. W sobotę i niedzielę, czyli podczas Air Show, będzie można korzystać z południowego wiaduktu nad torami w ul. Żółkiewskiego. Może dzięki temu miasto się nie zakorkuje?

Wiadukt będzie warunkowo dopuszczony do ruchu

Wiadukt będzie warunkowo dopuszczony do ruchu

 

Obiekt jest już po próbach obciążeniowych i uzyskał tymczasowe dopuszczenie do ruchu. – Podczas Air Show spodziewamy się w Radomiu wielu tysięcy gości i dużego natężenia ruchu. Stąd nasz wyścig z czasem i usilne starania, by umożliwić w tych dniach przejazd Żółkiewskiego. Cieszę się, że dzięki ogromnemu wysiłkowi wykonawcy robót, ten wyścig wygraliśmy. Mam nadzieję, że to znacznie usprawni ruch w mieście – mówi wiceprezydent Konrad Frysztak.

Wiadukt będzie otwarty warunkowo w sobotę i niedzielę w godz. 8 – 22. W obu kierunkach będą mogły poruszać się pojazdy o masie do 3,5 t. O przestrzeganie tego ograniczenia będą dbać policjanci kierujący ruchem.

Po pokazach Air Show wiadukt zostanie ponownie zamknięty, ponieważ musi on jeszcze być wykorzystywany przez pojazdy obsługujące budowę wiaduktu północnego. Ze względów bezpieczeństwa nie jest możliwe prowadzenie takich prac przy normalnym ruchu. Docelowa organizacja w tym rejonie zostanie wprowadzona dopiero po zakończeniu wszystkich robót budowlanych na obiekcie po stronie jednostki Państwowej Straży Pożarnej.

– Szybkie zakończenie prac na wiadukcie południowym daje nadzieję, że całą inwestycję uda się zakończyć przed terminem – dodaje wiceprezydent.

(kat)

 

Tags

Dodaj komentarz