• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Więcej pieniędzy dla kultury. Teatr Powszechny dostanie na remont, a ROK kupi fortepian

30 czerwca 2020

Dobre wiadomości dla radomskiej kultury. Wprawdzie z powodu pandemii placówki najpierw były długo zamknięte, ale teraz powoli otwierają się i potrzebują wsparcia finansowego, które zostanie przeznaczone również na niezbędne inwestycje.

 

 

Orkiestra kupi nowy fortepian

Orkiestra kupi nowy fortepian

 

Wczoraj radni zaakceptowali zgłoszone przez prezydenta propozycje zmian w planie wydatków instytucji kultury. Teatr Powszechny otrzyma z budżetu miasta 160 tys. zł na przygotowanie remontu instalacji wodno-kanalizacyjnej. Dostanie też 42 tys. zł na zakup sprzętu nagłaśniającego i oświetleniowego. To wkład własny do projektu, który uzyskał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kwocie 129 tys. zł.

Z kolei Radomska Orkiestra Kameralna otrzyma z budżetu miasta 150 tys. zł na zakup fortepianu. Orkiestra pozyskała na ten cel także 250 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

– To niezbędne inwestycje, które obu naszym instytucjom dadzą nowe możliwości. Jednocześnie pozwolą zaoferować widzom i słuchaczom jeszcze lepsze warunki kontaktu ze sztuką – mówi prezydent Radosław Witkowski.

kat, bdb

Tags

Dodaj komentarz