Wkręć się w sztukę: „L” jak Lempicka. Na spotkanie zaprasza MOK Amfiteatr

20 stycznia 2023

MOK Amfiteatr zaprasza w niedzielę, 22 stycznia o godz. 10 na kolejne spotkanie z cyklu „Wkręć się w sztukę”. Tym razem będzie ono poświęcone twórczości najbardziej rozpoznawalnej na świecie polskiej malarki Tamary Łempickiej. Miejsce warsztatów to siedziba MOK przy ul. Daszyńskiego 5

 

.


Bohaterką spotkania to artystka największego światowego formatu, szeroko znana jako de Lempicka, gdyż większość swojego życia spędziła poza granicami Polski. Na stałe zamieszkała w Nowym Jorku, gdzie kariera malarki rozwinęła się niezwykły sposób. Jej obrazy utrzymane w nurcie art déco to głównie portrety kobiet w przeróżnych kontekstach. W 2018 r. jej obraz "La Musicienne" został sprzedany na aukcji w Nowym Jorku za ponad 9 mln dolarów, stając się najwyżej wylicytowanym na ten czas obrazem polskiego artysty w historii. Na spotkaniu "Wkręć się w sztukę" z Panem od Plastyki uczestnicy poznają sylwetkę artystki oraz jej obrazy. Zainspirowani jej stylem stworzymy swoje wyjątkowe prace oparte na formach graficznych i rysunku, idealne do domowej galerii.

Warsztaty poprowadzi Radek Kowalik – znany jako Pan od plastyki – arteterapeuta, fotograf, kulturoznawca, animator kultury, gospodarz Domu Entuzjastów Sztuki, Kultury, Arteterapii.

Formuła rodzinnych warsztatów artystycznych sprzyja wzmacnianiu więzi między uczestnikami, kreatywnemu rozwiązywaniu trudności związanych z działaniami twórczymi, ćwiczeniu komunikacji i rozwijaniu umiejętności pracy w zespole. Twórcza ekspresja jest narzędziem do redukcji napięcia, a także rozwoju małej motoryki dziecka.

Wydarzenie familijne dla uczestników od lat czterech. Liczba miejsc ograniczona.

Bilety wstepu: 20 zł – bilet pojedynczy, 40 zł – bilet rodzinny (1 dziecko + 1 dorosły). Bilety dostępne na www.biletyna.pl. Wejściówkę kupisz również w dniu wydarzenia w kasie przy Daszyńskiego 5 (płatność tylko gotówką): https://biletyna.pl/inne/Wkrec-sie-w-sztuke-L-jak-Lempicka

Tags
Reklama