• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Włamywał się do piwnic i kradł elektronarzędzia. Siedzi w areszcie

15 maja 2019

Do 11 piwnic włamał się 29-letni mieszkaniec Radomia. Zatrzymali go policjanci z trzeciego komisariatu. Za przestępstwa te będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

 

Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

 

– W ostatnim czasie radomscy policjanci otrzymali zgłoszenia dotyczące włamań do piwnic na osiedlu Południe. Wyjaśnianiem tych spraw zajęli się funkcjonariusze z trzeciego komisariatu, którzy szybko ustalili, że sprawcą włamań jest 29-latek. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi – informuje Justyna Leszczyńska z KMP w Radomiu.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu 11 zarzutów kradzieży z włamaniem. – Jak ustalili kryminalni, 29-latek kradł z piwnic przede wszystkim elektronarzędzia, a następnie sprzedawał je m.in. w lombardach. Śledczy wnioskowali o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu i decyzją sądu mężczyzna najbliższe miesiące spędzi w areszcie – dodaje Leszczyńska.

Za przestępstwa, których się dopuścił radomianin będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

kat

 

Tags

Dodaj komentarz