• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Włamywali się i kradli sprzęt budowlany oraz elektronarzędzia. Wpadli

24 lutego 2020

Łupem włamywaczy padał m. in. sprzęt budowlany oraz elektronarzędzia. Policjanci z Grójca zatrzymali trzech podejrzanych o szereg włamań na terenie gminy Pniewy oraz odzyskali znaczną część skradzionego mienia.

 

SAM_2968

 

Do zdarzeń dochodziło w 2019 roku na terenie gminy Pniewy oraz sąsiedniego powiatu. – Sprawcy włamywali się do domów jednorodzinnych, pomieszczeń gospodarczych i garaży. Łupem amatorów cudzego mienia padały akcesoria samochodowe, elektronarzędzia, sprzęt budowlany i ogrodniczy oraz motorower. Operacyjni z grójeckiej komendy zajęli się poszukiwaniem sprawców oraz wyjaśnieniem okoliczności zdarzeń. Funkcjonariusze zebrali i przeanalizowali zebrany materiał w sprawie włamań, dzięki czemu wpadli na ślad włamywaczy. W ubiegłym tygodniu zatrzymali trzech mężczyzn, którzy przyznali się do popełnionych czynów. Śledczy odzyskali również znaczną część skradzionego mienia – relacjonuje kom. Agnieszka Wójcik z KPP w Grójcu.

Teraz mężczyźni, mieszkańcy gminy Pniewy i Tarczyn, w wieku od 19 do 42 lat odpowiedzą przed sądem. Grozi im nawet 10 lat więzienia.

kat

 

Tags

Dodaj komentarz