• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Włożyli dziecko do pralki i zamknęli je. Prokuratura: Szczególne okrucieństwo

22 stycznia 2019

Dwaj mężczyźni oskarżeni o znęcanie się fizyczne i psychiczne ze szczególnym okrucieństwem nad niespełna dwuletnim chłopcem. Tomasz K. i Adam B. umieścili dziecko w pralce automatycznej i zamknęli na około minutę. Zrobiony przez siebie filmik wrzucili do sieci.

 

Sprawa trafiła do sądu (zdjęcie ilustracyjne)

Sprawa trafiła do sądu (zdjęcie ilustracyjne)

 

Przypomnijmy: w drugiej połowie sierpnia ubiegłego roku policja otrzymała sygnały, że w internecie można obejrzeć filmik, na którym widać przerażone i płaczące dziecko zamknięte w bębnie pralki. Policja szybko ustaliła adres dziecka. Chłopiec został zabrany do szpitala, ale lekarz nie stwierdził u niego żadnych niepokojących śladów na ciele. 21-letnia matka chłopca wyjaśniła, że sama była w pracy i zostawiła synka pod opieką swojego konkubenta i znajomego.

Obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani, a matce sąd ograniczył prawa rodzicielskie. Prokuratura Rejonowa Radom-Zachód skierowała do Sądu Rejonowego w Radomiu akt oskarżenia wobec Tomasza K. i Adama B. – Oskarżyła ich o znęcanie się fizyczne i psychiczne ze szczególnym okrucieństwem nad osobą nieporadną ze względu na wiek, tj.  niespełna dwuletnim chłopcem, którego mężczyźni umieścili w pralce automatycznej zamykając je na około minutę, nagrywając z tego zdarzenia filmik telefonem komórkowym, naśmiewając się z dziecka, a także fotografowali chłopca z włożonym mu do ust papierosem. Tym samym narazili małoletniego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Czyn ten zagrożony jest karą od roku do 10 lat pozbawienia wolności – informuje rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Beata Galas.

Dodatkowo Adamowi B. prokurator zarzucił dokonanie drugiego czynu polegającego na fałszywym oskarżeniu innej osoby o dokonanie opisanego powyżej przestępstwa. Za ten czyn grozi sprawcy kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch.

 

Tags

Dodaj komentarz