• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Koronawirus. Wojewoda rekrutuje kadrę medyczną do szpitali tymczasowych

18 listopada 2020

Urząd Wojewódzki prowadzi rekrutację kadry medycznej do powstających szpitali tymczasowych na Mazowszu, w tym do placówki w Radomiu. Zainteresowane osoby powinny zgłaszać się poprzez stronę www.szpitaltymczasowy.waw.pl.

 

W nowym centrum rehabilitacji ma być około 60 łóżek

 

W województwie mazowieckim cztery szpitale tworzą spółki skarbu państwa. Odpowiadają one za część organizacyjną oraz inwestycyjną przedsięwzięcia we współpracy ze wskazanym przez wojewodę szpitalem. Jak już pisaliśmy, w Radomiu tymczasową placówkę do leczenia chorych na COVID-19 przy współpracy z Radomskim Szpitalem Specjalistycznym, organizuje Totalizator Sportowy.

Kto będzie pracował w szpitalach tymczasowych?

Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł zaapelował do kolegów po fachu (wojewoda jest lekarzem), by zgłaszali się do pracy  w tymczasowych szpitalach ." Szanowni Państwo, Koleżanki, Koledzy, chwila jest wyjątkowa i wyzwania także niezwykłe. Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w to wyjątkowe dzieło serdecznie zapraszam do zgłoszenia swojej kandydatury do pracy w powstającej placówce. Nadarza się niezwykła okazja do sprawdzenia się w takiej niezwykłej roli zawodowej!" – apeluje wojewoda.

Na stronie www.szpitaltymczasowy.waw.pl znajduje się prosty formularz aplikacyjny oraz podany jest numer telefonu, po którym można uzyskać więcej informacji. Wojewoda mazowiecki cały czas apeluje do lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, diagnostów laboratoryjnych oraz pozostałych pracowników służby zdrowia o wysyłanie swoich kandydatur do pracy w szpitalach tymczasowych.

Jak informuje zespół prasowy wojewody mazowieckiego, wesprze on szpitale niezbędnym sprzętem pochodzącym z Agencji Rezerw Materiałowych.

Szpital tymczasowy w Radomiu

Przypomnijmy: w Radomiu szpital tymczasowy powstaje w nowym obiekcie dla centrum rehabilitacji RSS przy ul. Narutowicza. Ma tu być około 60 miejsc dla pacjentów "covidowych" z dostępem do tlenu i w razie potrzeby do respiratorów (20 takich łóżek). Kolejnych 40 łóżek ulokowanych zostanie w gmachu głównym miejskiego szpitala w obecnym zakładzie rehabilitacji dziennej.

- Trwają intensywne prace wykończeniowe, aby był możliwy wcześniejszy odbiór i przystosowanie budynku do potrzeb szpitala tymczasowego - zaznaczają służby wojewody.

Szpital przy Narutowicza ma przyjąć pierwszych pacjentów jeszcze w listopadzie, a miejsca w zakładzie rehabilitacji powinny być gotowe do końca roku.

kat, bdb

 

Tags