• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

„Wracam do pracy”. Pośredniak pomoże w zatrudnieniu m.in. kobiet po urlopie macierzyńskim

28 listopada 2021

,,Wracam do pracy ‘’ – taka nazwę nosi pilotażowy projekt, który planuje zrealizować radomski pośredniak z myślą m.in. o młodych matkach, które szukają zajęcia po urodzeniu dziecka, urlopie macierzyńskim lub wychowawczym. PUP czeka na pieniądze na ten cel, które mają pojawić się w połowie grudnia.

 

Zdjęcie ilustracyjne (fot. pixabay.com)

 

Na początek Powiatowy Urząd Pracy zamierza pomóc 30 osobom, które znalazłyby zatrudnienie na co najmniej 15 miesięcy. Chodzi o osoby wyłączone z rynku pracy z powodu opieki nad dziećmi, niepełnosprawnymi czy seniorami oraz kobiety, które nie podjęły pracy po urodzeniu dziecka.

 - Chcemy zaproponować pracodawcom refundację wynagrodzeń przez okres 9 miesięcy w maksymalnej wysokości 3 tys. 300 zł brutto na osobę. Chodzi oczywiście o  zatrudnienie na pełny etat. Dla pracodawcy, który utrzymałby zatrudnienie przez kolejne sześć miesięcy, przewidziana jest premia w wysokości 10 tys. zł za każdego pracownika’ - wyjaśnia Sebastian Murawski, dyrektor Powiatowego Urzędy Pracy w Radomiu.

Uczestników projektu będzie wyszukiwał dział pośrednictwa pracy PUP, ale mogą ich też zgłaszać sami przedsiębiorcy.

Decyzja Ministerstwa Pracy dotycząca finansowania projektu spodziewana jest w połowie grudnia 2021 r., zaś jego realizacja od stycznia 2022 do końca 2023 r.

W statystykach Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu z końca  października 2021 r. jest 2 tys. 804 kobiet, które nie podjęły zatrudnienia po urodzeniu dziecka, zaś 267 – to osoby zarejestrowane po pobieraniu świadczenia pielęgnacyjnego lub specjalnego zasiłku opiekuńczego lub zasiłku dla opiekuna.

kat

 

Tags