• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Wtargnął do domu przez balkon i porwał dziecko. Prawdopodobnie na zlecenie matki

22 maja 2020

20-latek wtargnął do mieszkania przez balkon, użył broni gazowej i uprowadził 9-latka. Chwilę po tym, kiedy mężczyzna szedł z dzieckiem został zatrzymany przez policjantów z trzeciego komisariatu w Radomiu. Przedstawiono mu zarzuty i najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

 

Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

 

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę wieczorem. – Do mieszkania w Radomiu przez balkon wszedł młody mężczyzna. Zaatakował kobietę, która tam przebywała, groził jej i użył broni gazowej, po czym uprowadził 9-letnie dziecko. Kobieta natychmiast powiadomiła o zajściu oficera dyżurnego policji i krótko po tym porywacz został zatrzymany przez funkcjonariuszy z trzeciego komisariatu. 20-latek trafił do policyjnej celi, a dziecko wróciło do domu – relacjonuje Justyna Leszczyńska z KMP w Radomiu.

Policjanci zatrzymali również 38-latka, który pomagał w uprowadzeniu dziecka oraz 39-letnią matkę chłopca, która najprawdopodobniej w ten sposób chciała odzyskać dziecko. Jak wynika z policyjnych ustaleń, trwa postępowanie o ustalenie prawa opieki nad małoletnim.

– 20-letni mieszkaniec powiatu grójeckiego został doprowadzony do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzuty m.in. uprowadzenia małoletniego, pozbawienia wolności, uszkodzenia ciała. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na czas trzech miesięcy. Natomiast wobec pozostałych osób, które miały związek z tym przestępstwem, zastosowano policyjne dozory. 39-letnia kobieta odpowie za podżeganie do przestępstwa, a 38-latek za pomocnictwo – wymienia Leszczyńska.

kat

Fot. KMP Radom

Tags

Dodaj komentarz