• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Wybory 218. Radosław Witkowski: będę współpracował z każdym radnym

23 października 2018

– W niedzielę odnieśliśmy olbrzymi sukces: blisko 40 tys. radomian poparło mnie jako kandydata na urząd prezydenta, 45 proc. głosów to naprawdę wynik rekordowy i pokazujący, że mieszkańcy chcą kontynuacji zmian – uważa Radosław Witkowski.

 

Te osoby wejdą do rady miejskiej

Te osoby wejdą do rady miejskiej

 

Radosław Witkowski dziękuje za poparcie radomian w pierwszej turze wyborów prezydenckich i poparcie dla kandydatów Koalicji na Rzecz Zmian w wyborach do rady miejskiej. – Te wyniki dają legitymację, do tego abyśmy w dalszym ciągu zmieniali nasze miasto – zaznacza. Dodaje, że droga do prezydentury nie jest jeszcze zakończona. – Serdecznie proszę i apeluję: 4 listopada wyjdźcie państwo z domu i zagłosujcie na mnie, na kandydata Koalicji na Rzecz Zmian. Chcemy kontynuować te zmiany, które rozpoczęliśmy w naszym mieście. Chcemy rozwijać Radom, chcemy by był miastem przyjaznym i przede wszystkim miastem lepszym do życia – zapewnia Radosław Witkowski. Ponawia apel, by wyborcy dobrze wykorzystali swój głos. – Gwarantuję, że będziemy razem zmieniać nasze miasto, tak jak robimy to od czterech lat – przekonuje urzędujący prezydent.

Witkowski uważa, że mimo iż wybory do rady miejskiej wygrał PiS i wprowadzi do niej 16 osób, to jego zaplecze polityczne, w stosunku do 2014 roku, zyskało poparcie o 10 proc. wyższe. – To także olbrzymi sukces ludzi kandydujących i ubiegających się o mandaty radnych, bo Prawo i Sprawiedliwość wyprzedziło nas o niespełna 3 proc. – ocenia. Podkreśla, że podział mandatów wynika z zapisów ordynacji wyborczej.

Witkowski twierdzi, że jest w stanie współpracować z radą zdominowana przez PiS. – To jest zmieniona rada, personalnie o blisko 50 proc. Deklaruje współpracę z cała radą i z każdym z radnych z osobna. Nie wyobrażam sobie, że nie będziemy wspólnie utwardzać ulic, budować centrum kultury i realizować zadań, które stoją przed nami. Mamy nowe rozdanie, nową kadencję, bardzo ważną, bo pięcioletnią – mówi Witkowski. Powtarza, że to są wybory, które zdecydują, czy w nowej kadencji będą kontynuowane zmiany, czy też te zmiany będą zatrzymywane.

Z ramienia Koalicji na Rzecz Zmian do rady dostali się: w okręgu I – Jerzy Zawodnik, Wioletta Kotkowska, Robert Utkowski, w okręgu II – Radosław Witkowski, Magdalena Lasota, w III – Katarzyna Kalinowska, Zbigniew Neska, w IV – Mateusz Tyczyński, Marta Michalska-Wilk, w V – Konrad Frysztak i Wiesław Wędzonka.

bdb

Tags

Dodaj komentarz