Wyjął młotek, którym uderzał mężczyznę kopiąc go po całym ciele. 24-latek siedzi w areszcie

9 lutego 2024

Sprawca wyjął młotek, którym zaatakował znajomego. 24-latka podejrzanego o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia zatrzymali policjanci z posterunku  w Wolanowie wspólnie z funkcjonariuszami z wydziału kryminalnego KMP w Radomiu. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędzi w areszcie.

 

Zdjęcie ilustracyjne (fot. KMP Radom)

 

Do zdarzenia doszło w ostatnich dniach na terenie gminy Wolanów. - Przed jedną z posesji spotkali się dwaj mężczyźni. Doszło między nimi do sprzeczki, a następnie szarpaniny. Sprawca wyjął młotek, którym zaatakował 50-latka uderzając i kopiąc go po całym ciele, zabrał mu czapkę i oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci z Wolanowa ustalili sprawcę i wspólnie z kryminalnymi z KMP w Radomiu zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu radomskiego. Mężczyzna trafił do policyjnej celi, a następnie został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Odpowie za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia - relacjonuje Justyna Jaśkiewicz z radomskiej policji.

Wczoraj sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na czas trzech miesięcy. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego przedmiotu grozi kara od 3 do 20 lat pozbawienia wolności.

kat

 

Tags