• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Wystawa „Mózg”, czyli „To, czego nie widać” w Zespole Szkół Technicznych

5 lutego 2020

Jak co roku cieszy się ogromną popularnością. Do tej pory 12. Wystawę Interaktywną „Mózg” w Zespole Szkół Technicznych odwiedziło prawie 1200 osób. Ekspozycja odbywa się pod hasłem ” To, czego nie widać” i potrwa do piątku, 7 lutego włącznie.

 

mozg_foto

 

– Pokazujemy trochę fizyki, trochę chemii i informatyki. Szczególnie kierunki związane z naszą szkołą i takie rzeczy, których normalnie nie może zobaczyć: promieniowanie elektromagnetyczne, laser, który ma zasięg nawet do 30 km. W ten sposób pokazujemy promieniowanie słoneczne, którego używamy do ogniw, czy takie rzeczy jak sztuczna inteligencja, wirtualna rzeczywistość. To wystawa głównie dla uczniów siódmej, ósmej klasy szkoły podstawowej. Ale młodszych i dorosłych też mile widzimy -zapewnia nauczyciel w ZST i współorganizator wystawy Tomasz Magnowski.

Za każdym razem wystawa jest inna, z innym wiodącym tematem. Stały jest tylko element „mózgowy”, czyli dociekania świata.

Magnowski uważa, że jeżeli wzbudzimy w młodych ludziach ciekawość świata, to być może ktoś na bazie tej inspiracji wybierze swój przyszły zawód, może przyszłą swoją pasję. – Wystawa była przygotowywana przez pół roku przez uczniów, więc prezentowany jest na niej ich punkt widzenia. Ale także naukowy – zaznacza pedagog.

Aby obejrzeć wystawę grupy powinny zarejestrować się przez stronę szkoły, natomiast indywidualni zwiedzający mogą przychodzić w godz. 9-15.

Od jutra (czwartek, 6 lutego) w szkole Fundacja Virtualne Horyzonty będzie organizowała wirtualne lekcje (z komentarzem psychologa) w wirtualnej rzeczywistości. Tematy to fobie społeczne, Asperger i przemoc w szkole.

bdb

Tags

Dodaj komentarz