• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Wystawa w Archiwum Państwowym. Historie z rodzinnych albumów

28 września 2020

Z okazji Dnia Archiwisty, przypadającego 30 września, Archiwum Państwowe w Radomiu zaprasza na kolejną odsłonę projektu Archiwa Rodzinne Niepodległej 2.0 prezentując wystawę p.t. „Niepodległa. Historie z rodzinnych archiwów.”

 

Wystawa będzie prezentowana w Archiwum Państwowym

 

Wystawa powstała dzięki hojności darczyńców, którzy przekazując swoje cenne materiały wzbogacają zasób o unikatowe zbiory. Prezentowane fotografie oraz dokumenty są przykładem ludzkiej działalności w różnych aspektach życia, które w niezwykły sposób ubogaciły zasób Archiwum Państwowego w Radomiu. Ekspozycja będzie też formą podziękowania darczyńcom za przekazanie materiałów pod  opiekę placówki.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie film instruktażowy, nakręcony z udziałem specjalistek z pracowni konserwacji, pt.” Zadbajmy o domowe archiwa, czyli porad kilka jak dbać o pamiątki rodzinne”. Z filmu dowiemy się, jak bezpiecznie i skutecznie zabezpieczyć rodzinne dokumenty i fotografie.

Wystawę można oglądać od środy, 30 września w siedzibie przy ul. Wernera 7 od godziny 10 do 16; będzie ona czynna do 13 listopada.

Zwiedzanie odbywać się będzie w reżimie sanitarnym. Maksymalna liczba osób, która jednocześnie będzie mogła przebywać w budynku to 10 osób.

kat
Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *