• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Wywoził śmieci do lasu. Nie umknęło to uwadze mieszkańców

14 listopada 2019

W śmieciach pozostawionych w lesie znajdowały się dowody zakupów, dzięki którym policji udało się znaleźć osobę, która odpady porzuciła. Nielegalne wysypisko zostało zlikwidowane, a jego „twórca” ukarany.

smieci

 

–  Na przełomie sierpnia i września mieszkańcy zaalarmowali Urząd Gminy w Pniewach o dzikim wysypisku śmieci powstającym w lesie w okolicach drogi Konie – Wilczoruda. Informację o tym niezwłocznie przekazano dzielnicowemu, sierż. szt. Piotrowi Tomczakowi. Jednocześnie sekretarz gminy Maciej Michalski podjął działania mające na celu ustalenie przedmiotów mogących wskazać sprawcę. Dzięki wydobytym z odpadów dowodom zakupów, sierż szt. Piotr Tomczak wytypował sprawców, a następnie doprowadził do ich ukarania i wyegzekwował uprzątnięcie wysypiska – relacjonuje kom. Agnieszka Wójcik z KPP w Grójcu. Podkreśla, że swój udział mają także mieszkańców gminy Pniewy, którzy sygnalizowali nieprawidłowości poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

To już drugie nielegalne wysypisko odpadów zlikwidowane dzięki ścisłej współpracy Urzędu Gminy w Pniewach oraz grójeckiej komendy.

Policja przypomina, że z aplikacji możemy skorzystać pod tym adresem.

kat

Fot. KPP Grójec

 

Tags

Dodaj komentarz