XI Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji. Największa impreza ze wszystkich

24 maja 2022

Żonglerzy, akrobaci, iluzjoniści, żywe rzeźby, teatr ognia, chodzenie po linie – to wszystko, ale i znacznie więcej zobaczymy podczas XI Festiwalu Artystów Ulicznych i Precyzji. Dwudniowa impreza odbędzie się 4 i 5 czerwca głównie na deptaku, ale też w sali Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Są nowości.

 

Na festiwal zapraszają: prezydent Witkowski, wiceprezydent Tyczyński i Adrian Pruski

 

 

Wystąpią artyści z całego kraju, a także z Australii, Włoch i Hiszpanii. - Dla naszego miasta to bardzo ważne wydarzenie, które z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem widzów. Od lat mocno wspieramy ten projekt. Pokazujemy, że Radom jest znakomitym miejscem do organizacji dużych imprez. Serdecznie zapraszam do spędzenia pierwszego weekendu czerwca oglądając popisy uczestników festiwalu - zachęca prezydent Radosław Witkowski.

Organizator festiwalu, radomski iluzjonista Adrian Pruski zapewnia, że będzie to największy festiwal ze wszystkich, które do tej pory miały miejsce w Radomiu. - W tym roku w programie znalazło się kilka nowości. W sali Radomskiej Orkiestry Kameralnej będzie można obejrzeć specjalnie przygotowany pokaz teatralno- cyrkowy, który w artystyczny sposób będzie przedstawiał historię Radomia. Po raz pierwszy odbędzie się też Ogólnopolski Turniej Magików i sceniczny pokaz iluzjonistyczny – zapowiada.

Wśród tegorocznych festiwalowych nowości są też pokazy chodzenia po linie, które odbędą się w parku  Kościuszki oraz fire-show. Będzie można obejrzeć pokaz tańca z ogniem wzbogacony o efekty pirotechniczne. Pojawi się m.in. płonący napis RADOM.

– Jestem przekonany, że nadchodząca edycja Festiwalu Artystów Ulicznych i Precyzji po raz kolejny będzie dowodem na to, że Radom zaskakuje i że Radom warto odwiedzić. Bardzo się cieszę, że możemy to wydarzenie organizować wspólnie z Adrianem Pruskim, człowiekiem stąd. To pokazuje, że Radom jest znakomitym miejscem, by zacząć karierę, a potem można o swoim mieście nie zapominać i robić tu na miejscu świetne rzeczy - uważa wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Bezpłatne bilety na wydarzenia organizowane w sali Radomskiej Orkiestry Kameralnej można wygenerować na stronach:
https://eventon.click/wydarzenie/spektakl-teatralno-cyrkowy/
https://eventon.click/wydarzenie/sceniczny-pokaz-iluzji/

Zdjęcia: Materiały prasowe organizatorów

 

 

Tags