• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Za szybko w obszarze zabudowanym. Kobieta straciła prawo jazdy na trzy miesiące

10 lutego 2020

Toyota w obszarze zabudowanym jechała ponad 100 km/h, czyli o 50 km/h więcej niż pozwalają na to przepisy. Policjanci ze zwoleńskiej drogówki zatrzymali kierującą samochodem. Dostała wysoki mandat i punkty karne, a także straciła prawo jazdy na trzy miesiące.

 

 

Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

– W sobotę około godz. 14 policjanci z zwoleńskiej drogówki zatrzymali uprawnienia 39-letniej mieszkance Warszawy. Kierująca toyotą nie zaważając na znaki jechała przez Strykowice Górne w prędkością 113 km/h, czyli o 63 km/h więcej niż pozwalają na to przepisy – informuje asp. Krzysztof Gregorczyk z KPP w Zwoleniu.

Policja apeluje do wszystkich kierowców o rozwagę i bezpieczną jazdę. – Nieprzestrzeganie przepisów, brak szacunku dla innych użytkowników dróg i brak wyobrażani doprowadzają często do wypadków, które – niestety – kończą się bardzo tragicznie – przestrzega asp. Gregorczyk. Przypomina, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierowca który przekroczy dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h straci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Dokument jest odbierany bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. Jeśli kierowca nie zastosuje się do zakazu i nadal będzie prowadzić auto, okres odebrania uprawnień przedłużony zostanie do sześciu miesięcy. Jeśli w tym czasie sytuacja się powtórzy, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Będzie to oznaczało konieczność ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy.

kat

 

Tags

Dodaj komentarz