• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Zaatakowali i żądali pieniędzy. Policja szybko zatrzymała trzech napastników

3 sierpnia 2021

Trzej mieszkańcy powiatu radomskiego decyzją sądu najbliższe dwa miesiące spędzą w areszcie po rozboju, którego się ostatnio dopuścili. Wobec jednego z zatrzymanych zastosowano policyjny dozór. Za przestępstwo to grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

 

 - W nocy w centrum miasta czterech napastników zaatakowało dwóch mężczyzn żądając od nich pieniędzy. Gdy ci odmówili, doszło do szarpaniny. Sprawcy doprowadzili swoje ofiary do stanu bezbronności i zabrali jednemu z nich pieniądze, a także chcieli zabrać plecak. Zauważył to operator monitoringu miejskiego i poinformował o zajściu policjantów - relacjonuje Justyna Leszczyńska z KMP w Radomiu.

Krótko po otrzymaniu informacji o zdarzeniu jednego ze sprawców zatrzymali policjanci z pierwszego komisariatu. Jeszcze tej samej nocy w ręce funkcjonariuszy trafiło kolejnych dwóch sprawców, wszyscy byli nietrzeźwi. Natomiast kolejnego dnia został zatrzymany ostatni z napastników. To mieszkańcy powiatu radomskiego w wieku od 17 do 20 lat.

 Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzut rozboju. Wobec trzech (19 - 20 lat) sąd zastosował tymczasowy areszt na dwa miesiące. Natomiast wobec 17-latka zastosowano policyjny dozór.

kat

Tags